ПрАТ "Гніванське ХПП"

Код за ЄДРПОУ: 00953318
Телефон: 0674303264
e-mail: gnivanhpp@agro-corp.com.ua
Юридична адреса: Україна, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Промислова, 1, 23310
 
Дата розміщення: 20.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів ПрАТ "Гнiванське ХПП" складається з таких структурних пiдроздiлiв: - виробнича дiльниця - приймання, зберiгання, очистка та сушiння зерна; - млин - виробництво борошна; - ремонтно-механiчний цех; - електроцех - обслуговування та ремонт обладнання; - лабораторiя для визначення якостi вхiдної сировини, контроль за веденням технологiчного процесу. Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались. Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 61 Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та сумiсникiв (осiб) - 0 Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 0 Фонд оплати працi - всього (тис.грн.) - 4567 Найголовнiшим завданням у кадровiй роботi є формування високопрофесiйного колективу, здатного працювати на перспективу, застосовувати новiтнi управлiнськi технологiї для змiцнення матерiально-технiчної бази Товариства i сучаснi методи утримання лiдируючих позицiй на ринку складського зберiгання. В Товариствi зважено i обдумливо пiдходять до питання пiдбору, розстановки, пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв. Проводиться робота щодо формування кадрового резерву.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Товариство входить (є одним iз засновникiв) в склад ВIННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦIАЦIЇ "ХЛIБ ВIННИЧЧИНИ", код ЄДРПОУ: 30594212, адреса мiсцезнаходження: 21050, ВIННИЦЬКА ОБЛ., ВIННИЦЯ, ЛЕНIНСЬКИЙ, ВУЛИЦЯ СОБОРНА, 66, вид дiяльностi: 64.20 ДIЯЛЬНIСТЬ ХОЛДИНГОВИХ КОМПАНIЙ.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Спiльна дiяльнiсть, яку емiтент проводить з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами вiдсутня;
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду до Товариства не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Облiкова полiтика Товариства розроблена вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України щодо бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi, наказiв Мiнiстерства Фiнансiв України, у тому числi - Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України. Бухгалтерський облiк та фiнансова звiтнiсть Товариства грунтуються на принципах: обачностi, повного висвiтлення, автономностi, послiдовностi, безперервностi, нарахування та вiдповiдностi доходiв та витрат, фактичної собiвартостi, конфiденцiйностi, достовiрностi. Бухгалтерський облiк у Товариствi ведеться безперервно з дня його державної реєстрацiї. Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, згiдно до законодаства та Статуту Товариства, несе директор та головний бухгалтер Товариства. Податковий облiк у Товариствi ведеться вiдповiдно до законодавства. Товариством призначено вiдповiдальних осiб для забезпечення ведення бухгалтерського облiку та створена бухгалтерська служба на чолi з головним бухгалтером. Повноваження (права та обов'язки) головного бухгалтера i пiдпорядкованих йому бухгалтерiв та iнших працiвникiв визначенi посадовими iнструкцiями. Товариством створенi умови для правильного ведення бухгалтерського облiку, забезпечено дотримання встановлених єдиних методологiчних засад бухгалтерського облiку, складання i подання у встановленi строки фiнансової звiтностi.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; В 2018 роцi Товариство надавало послуги зi зберiгання, вид господарської дiяльностi: складське господарство. Виробництво продукцiї Товариство в 2018 роцi не здiйснювало. В 2018 роцi чистий дохiд Товариства вiд реалiзацiї послуг становить 36 265 тис. грн. Собiвартiсть наданих послуг становить 19 026 тис.грн. Валовий прибуток становить 17 239 тис. грн. Сукупний дохiд складає 12 444 тис.грн.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування Згiдно Договору купiвлi-продажу цiнних паперiв № БВ-23/10/02 вiд 23.10.2018 року, укладеного мiж Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю <Фондова компанiя <Фаворит> (Лiцензiя Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку на провадження професiйної дiяльностi на фондовому ринку - брокерської дiяльностi серiї АЕ № 185096, видана 12.10.2012р., строк дiї з 31.10.2012р. необмежений) в iнтересах Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю <СХК <Вiнницька промислова група> (iдентифiкацiйний код юридичної особи/ЄДРПОУ: 33623350) придбало цiннi папери (акцiї простi iменнi) ПрАТ <Гнiванське ХПП> в кiлькостi 128 141 675 (сто двадцять вiсiм мiльйонiв сто сорок одна тисяча шiстсот сiмдесят п'ять) штук загальною номiнальною вартiстю 32 035 418,75 грн. (тридцять два мiльйони тридцять п'ять тисяч чотириста вiсiмнадцять гривень сiмдесят п'ять копiйок).
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Мiсцезнаходження основних засобiв емiтента: Вiнницька обл., Тиврiвський р-н, м.Гнiвань, вул.Промислова, 1. Первiсна вартiсть основних засобiв 43170 тис.грн. Сума нарахованого зносу 10452 тис.грн. Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам. Екологiчних питань, якi можуть позначитись на використаннi активiв пiдприємства немає. У найближчий час пiдприємство планує капiтальне будiвництво елеватора по зберiганню зернових культур.До основних засобiв Товариства належать будiвлi та споруди, машини та обладнання, транспортнi засоби, земельнi дiлянки.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основною проблемою є вiдсутнiсть обiгових коштiв, тягар дебiторської заборгованостi, податкове навантаження, що не дають можливостi вести стабiльну закупiвлю сировини. Проблеми, з якими стикається товариство, - це застарiлi примiщення та недостатнiсть ресурсiв для задоволення потреб всiх споживачiв послуг. Товариство є напряму залежним вiд доходiв споживачiв, рiвня попиту на послуги, наявностi джерел фiнансування та вартостi кредитiв. Крiм того, Товариство вiдчуває вплив ризику появи конкурентiв, ризику перевищення кошторису витрат, ризику недостатностi розвитку iнфраструктури (наприклад, дорiг), ризику, що пов"язаний зi змiною державних правил та податкового впливу на дiяльнiсть Товариства. Пiдприємство має значний ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Основнi фактори, що впливають на дiяльнiсть Товариства: суперечливiсть iснуючої системи оподаткування, недосконалiсть, нестабiльнiсть дiючих норм господарчого законодавства (внесення непередбачених змiн); Кредитами банку у звiтному перiодi Товариство не користувалось. Кредитна полiтика не на користь Товариству (високi процентнi ставки). У звiтному роцi iстотних структурних зрушень нi в активах, нi в пасивах Товариства не вiдбулося. На пiдприємствi достатньо робочого капiталу для поточних проблем. Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється за власнi кошти. Кредитними ресурсами пiдприємство не користується. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв приймання, зберiгання, сушки та переробки зерна.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але ще не виконаних договорiв не має.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Пiдприємство планує збiльшити виробництво продуктiв борошномельно-крупяної промисловостi. Iстотними факторами, якi можуть в подальшому вплинути на дiяльнiсть пiдприємства є соцiально-економiчнi фактори.Для збереження подальшого функцiонування Товариства у даних умовах, об'єктивно виникає потреба в постiйнiй оптимiзацiї матерiально-технiчної бази, органiзацiйно-господарської структури, тактики та стратегiї дiяльностi Товариства у вiдповiдностi з фактичним та прогнозним станом справ у всiх сегментах пiдприємництва з урахуванням органiзацiйної i економiчної доцiльностi. Можливi шляхи покращення лiквiдностi, за оцiнками фахiвцiв емiтента, полягають в проведеннi заходiв щодо вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики, оновлення матерiально-технiчної бази. Для забезпечення безперервного функцiонування Товариства, як суб'єкта господарювання, необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги пошуку резервiв зниження витрат виробництва та залучення стороннiх iнвестицiй; На кiнець звiтного перiоду кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги становить 8 371 тис.грн. Ми зробили декомпозицiю доходiв та витрат, провели аналiз кожного напрямку формування прибуткiв та збиткiв.Такi дiї дозволяють нам збiльшити "запас мiцностi" Товариства на майбутнє. Товариство планує зробити оновлення матерiально-технiчної бази виробничих ресурсiв, збiльшити обсяги послуг, розширити клiєнтську базу.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Дослiджень та розробок за звiтний рiк ПрАТ не здiйснювало.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі В даний час товариство здiйснює свою дiяльнiсть в умовах економiчної i полiтичної кризи. На сьогоднi складно визначити, якi заходи буде вживати керiвництво країни у зв'язку з iснуючою нестабiльнiстю в економiцi держави, тому не можливо оцiнити вплив, який буде мати економiчна та полiтична криза на фiнансовий стан товариства та результати його дiяльностi в майбутньому.